Otwarte towarzyskie zawody spławikowe "Puchar Warmii i Mazur"- za nami!

W dniu 10 września 2023 r. na rzece Elbląg (Bulwar) Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie zorganizował otwarte zawody spławikowe "Puchar Warmii i Mazur".

W zawodach wystartowały 24 dwuosobowe drużyny (48 zawodników).

Zawody rozegrane zostały w klasyfikacji drużynowej (łowienie w boksach 2 osobowych) zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW.

Tura zawodów trwała 4 godziny (9.30-13.30).

W sumie 48 zawodników złowiło ponad 333 kg ryb (średnia na drużynę blisko 14 kg).

Największą rybę zawodów złowił Arkadiusz Zamaria - leszcz 54,5 cm.

Puchar Warmii i Mazur wygrała drużyna w składzie: Krzysztof Dzięgielewski i Grzegorz Gryga z wynikiem 1 pkt. sektorowy i wagą 30 763 g. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Przemysław Krawczyk i Adam Czarnota (1 pkt. sektorowy, waga 23 473 g). Trzecie miejsce przypadło dla drużyny: Łukasz Adamowski i Marek Zieliński (1 pkt. sektorowy, waga 16 907 g).

Puchary oraz nagrody wręczał Józef Jackiewicz - Prezes Zarządu Okręgu PZW w Olsztynie.

Gratulacje dla zwycięzców a wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za miłą i koleżeńską atmosferę.

Słowa podziękowania kierujemy do: Tomasz Butkiewicz, Grzegorz Paździorko i Andrzej Kun za pomoc w organizacji i sędziowaniu niniejszych zawodów.